Inovativní příslušenství k podlahovému vytápění pro ještě vyšší spokojenost

OBVODOVÝ DILATAČNÍ PÁSdilatační pás

typ DP 50

Neodmyslitelnou součástí příslušenství pokládky systémových desek je dilatační obvodová páska. Tento velmi důležitý prvek příslušenství pro konstrukce podlahového topení se rubovou, samolepící stranou upevní na obvodové strany místností, aby došlo k dokonalému oddilatování topné desky od stavebních konstrukcí. Systémové desky musí bezpodmínečně pokrývat celou plochu místnosti až na doraz k této pásce. Na lícové straně dilatační pásky je připevněna průhledná PE folie, kterou překryjeme dotykové okraje systémové desky položením na její povrch.

PLASTIFIKÁTORplastifikátor ivar

typ PL 10

Přidáním této přísady z příslušenství do betonové mazaniny se významně zvýší tekutost potěru a optimalizuje se kontakt trubky a betonové směsi, která je také součástí inovativního systému příslušenství. Plastifikátor snižuje podíl vzduchu v mazanině, a tím zlepšuje tepelnou vodivost a zvětšuje její pevnost. Plastifikátor typu PL 10 zlepšuje zpracovatelnost betonu, usnadňuje jeho zatékání a zlepšuje odolnost betonu proti praskání. Toto přidávejte do betonové mazaniny spolu s vodou v závěrečné fázi jejího promíchávání a to pouze v předepsaném množství. V žádném případě se nedoporučuje přidávat plastifikátor do hotové směsi.

FIXAČNÍ PŘÍCHYTKY NA POTRUBÍ

příslušenství

Revoluční příslušenství – fixační příchytka U80L sloužící k dokonalé fixaci a stabilitě potrubí 14-18 mm podlahového topení od českého výrobce patentované značky Top heating® PROFESSIONAL SYSTÉM je vyrobená z kvalitního tvrzeného plastu speciální technologií. Konstrukce příchytky, kterou nemá žádný jiný systém, je jedinečná díky unikátním deseti zpětným háčkům, které dokonale stabilizují potrubí na izolační desku a zároveň jsou schopny vytvořit prostor pro ideální kontakt trubky s topnou deskou.
Zajišťuje dokonalou fixaci trubky, snadnou a jednoduchou instalaci a má inovativní funkční prvky.

FIXAČNÍ LIŠTA PRO POTRUBÍ

typ GL

Fixační lišta ze systému příslušenství CosmoFLEX je určená k fixaci topného potrubí, o průměru 16 – 17 mm, pro podlahové vytápění s hladkou polystyrénovou deskou. Lišta je vyrobená z plastu a má ukládací rozteč 50 mm.

MAZANINA

Příslušenství ve formě směsi betonu k zalévání podlahového vytápění (bývá dodávána stavbou). Její tloušťka je obyčejně stanovena na 6,5 cm počítáno od dna systémové desky, případně 4,5 cm od vrcholu položeného potrubí. Toto příslušenství značně ovlivňuje životnost a kvalitu celého systému.

cosmoflex mazanina
Produkty nabízí montážním a instalatérským firmám GC SKUPINA.