CosmoFLEX kvalitní systémové desky k podlahovému topení IVAR s ochrannou hydroizolační fólií

Jedním ze základních komponentů podlahového vytápění IVAR CS je systémová polystyrenová deska, která zároveň splňuje funkci tepelné izolace podlahy a úchytů pro instalaci tepelných vodičů v pevně vymezených roztečích daných tímto výrobkem. Po instalaci a zalití betonem zaručuje tento systém IVAR předávání tepelné energie po celé podlaze celým povrchem tepelného vodiče.

Systémové desky CosmoFLEX tohoto provedení jsou vyrobeny z expandovaného polystyrenu s nakašírovanou tvrzenou fólií, která izoluje proti pronikání vody a vlhkosti a činí desku pochůzkou. Do monolitické plochy se desky spojují pomocí obvodových drážek / zámků. Jedná se o jednu z nejpoužívanějších desek na trhu s dobrým poměrem ceny a užitných vlastností. Vhodné pro potrubí typu PEX i ALPEX (do průměru 18 mm včetně) od stejné značky.

Výhody desky CosmoFLEX značky IVAR 
  • vysoká kvalita zpracování polystyrénového základu z hlediska jeho fyzikálních vlastností, zejména vysoké hustoty, pevnosti, tepelného odporu, kročejového útlumu apod.
  • použití integrované povrchové separační fólie ke zvýšení mechanické odolnosti nopů a pochůznosti desek, účinnější fixace topného potrubí a ochrana polystyrénového základu desky před záměstnou vodou a chemickou agresivitou betonové mazaniny, nebo anhydritových směsí
  • propracovaný způsob napojování desek do plošných celků s možností variability pokládky topných smyček
Základní technické údaje systémových desek 
DVĚ ZÁKLADNÍ PROVEDENÍ IVAR.TH 15P IVAR.TH 30P
formát desky v mm 1030 x 530 1230 x 630
užitný rozměr v mm/plocha m2 1000 x 500 / 0,5 1200 x 600 / 0,72
tloušťka izolace / celková tloušťka desky v mm 15 / 40 30 / 55
pokládací rozteč v mm 50 75
přepravní karton ks / m2 15 / 7,5 10 / 7,2
hustota kg/m3 30 30
10 LET GARANCE! 

 
ivar cosmoflex systémové desky

Produkty nabízí montážním a instalatérským firmám GC SKUPINA.